logo Koła baner koła
Witaj Wiosno 2011

W dniu 2 kwietnia odbyły się międzykołowe zawody wędkarskie Witaj Wiosno, w których nasze Koło uczestniczy od paru lat. W tym roku, pomimo trudności "kadrowych" (zawody pokryły się z zawodami Koła "otwarcie sezony") udało się zebrać drużynę chętnych do reprezentowania Koła na stawie Deszczownia w Iwnie. Na zawody pojechali koledzy: Tomasz Horemski, Aleksander Andrejczuk, Jerzy Musiał, Tomasz Kęsy.

Zawody organizowało Koło PZW nr 62 Karaś, które zabezpieczyło należycie teren zawodów. Akwen, jako łowisko specjalne PZW przy Kole Iwno zaskoczyło tym razem wędkujących, a przede wszystkim zaskoczyły ryby. Ładne karpie brały wręcz doskonale i delikatne zestawy szybko były zastępowane mocnymi zestawami. Ci, którzy nastawili się na połów drobnej ryby na delikatne baciki byli na starcie na przegranej pozycji. Doskonałym posunięciem było zastosowanie przez Tomka metody odległościowej, która zaowocowała złowieniem 49,750kg rosłych karpi i karasi. Wynik ten o dziwo był dopiero drugi w sektorze. Rekord pobił kolega Janusz Kosiński, znany poznański wędkarz morski, który złowił 53kg ryb. Pozostali zawodnicy z naszej drużyny, również mieli karpie w siatce (Jurek 18,5kg, Olek 13,7kg, Tomasz 4kg). Łącznie wywalczyliśmy drużynowe 3 miejsce.

zdjecie z zawodow witaj wiosno zdjecie z zawodow witaj wiosno zdjecie z zawodow witaj wiosno
zdjecie z zawodow witaj wiosno zdjecie z zawodow witaj wiosno Autor zdjęć: Tomasz Horemski
Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.