logo Koła baner koła
II Puchar Jeżewa

W dniu 27 marca 2011r. Koło PZW Borek Wielkopolski po raz drugi zorganizowało zawody towarzyskie dla Zarządów Kół PZW. W zawodach wystartowały drużyny Kół PZW: Karaś, Borek Wlkp., Mosina Miasto i Uniwersytet Medyczny. Nasze Koło reprezentowali: Aleksander Andrejczuk, Mirosław Błaszak, Artur Kubiak, Jerzy Musiał, Przemysław Woźniak.

Zawody zostały rozegrane na zbiorniku Jeżewo. Mając w pamięci zeszły rok, trudno było przewidywać wyniki. Tym razem ryba dopisała, jak i dopisali nasi zawodnicy. Poranek nad wodą przywitał nas szronem i chłodem, jednak wiosenne słońce szybko pozwoliło na zdjęcie dodatkowego okrycia. Po rozlosowaniu stanowisk, była godzina na przygotowanie i zaczęliśmy łowić. Od rana ryba brała bardzo dobrze. Do siatek trafiały leszczyki i krąpiki, zdarzały się też grube płocie i mieszańce płoci z leszczem. Bonusami okazały się być okazałe wzdręgi i karasie. Wzdręgi o masie 444g i 556g wyciągnęli koledzy Przemek i Mirek. Wielu z nas miało również branie naprawdę dużych okazów, które na delikatnych zestawach i małych haczykach dały radę naszym wędkarzom. Po 4 godzinach wędkowania i po ważeniu ryb nie było pewności co do wyniku drużyny. Jak się na zamknięciu okazało, mieliśmy tyle samo punktów co drużyna Koła PZW Mosina Miasto, jednak o naszym zwycięstwie zdecydowała masa złowionych ryb. Przeskoczyliśmy naszego rywala o 1,5kg, zdobywając pierwszy raz Puchar Jeżowa.

Wyniki naszej drużyny w sektorach kształtowały się następująco:
Olek - 3250g i 2 miejsce
Przemek - 2690g i 2 miejsce
Mirek - 3538g i 1 miejsce
Artur - 1510g i 3 miejsce
Jurek - 2016g i 1 miejsce

Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.