logo Koła baner koła
Dzień Wędkarza 2011

W dniu 19 marca 2011r. Okręg PZW w Poznaniu obchodził Dzień Wędkarza. Z tej okazji zostały zorganizowane zawody wędkarskie i odbyła się Msza Św. za wędkarzy.

Zawody wędkarskie rozegrane zostały na rzece Warcie w Puszczykowie. Piątkowe opady deszczu odstraszyły część zgłoszonych uczestników. Mimo tego, wielu z nich przyjechało, by w towarzyskiej atmosferze rozpocząć sezon 2011 nad wodą.

Rzeka w przeciwieństwie do roku ubiegłego pozwoliła na wędkowanie. Na brzegach gdzie niegdzie zalegał jeszcze lód, lecz okoliczne wierzby obsypane już były baziowymi kotkami. Tego, że jest był Dzień Wędkarza i końcówka kalendarzowej zimy ryby wyraźnie nie odczuły. Nie chciałby smakować wędkarskich przynęt i trudno było o branie. Przez większa część zawodów zwycięstwo było w rękach Grzegorza Skrzypczaka, który złowił jazgarza. Rybka mimo swojej wielkości do ostatniej chwili była liderem wśród łowionych, a raczeni nie-łowionych okazów. Dopiero w ostatnich minutach kolega Krzysztof Nowak rzutem na taśmę złowił 2 płoteczki, którymi wywalczył pierwsze miejsce. Przez 3 godziny wędkowania złowiono 3 rybki o łącznej masie 25 gram. Mimo tego, w dobrych nastrojach przy doskonałym cateringu przygotowanym przez Kruszewnie zawody zostały podsumowane.

Pod wieczór o godzinie 18:30 w Kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Poznaniu Ksiądz Waldemar Kasprzak odprawił mszę w intencji wszystkich wędkarzy. Na mszy było wielu sympatyków i miłośników wędkarstwa, którzy przynieśli sprzęt wędkarski do poświęcenia oraz otrzymali błogosławieństwo na sezon wędkarski 2011, by szczęśliwie i bezpiecznie uprawiali swoje wędkarskie hobby.

Koło PZW nr 42 w Poznaniu na zawodach reprezentowali koledzy: Andrzej Trajnerwoicz (zawodnik), Aleksander Andrejczuk (sędzia sekretarz zawodów), Jerzy Musiał (Prezes Okręgu), Dionizy Mikołajczyk (organizator), Przemysław Woźniak (organizator).

zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów  
Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.