logo Koła baner koła
Spotkanie nad wodą

W dniu 6 stycznia 2011r dziesięcioosobowa grupka Członków Naszego Koła skrzyknęła się spontanicznie by wspólnie rozpocząć nowy rok na wędkowaniu. Jak to zawsze bywa, spotkanie nie obyło się bez rywalizacji o to, kto złowi najwięcej ryb?

O godzinie 9:00 tafla jeziora Bninskiego zaczęła przypominać szwajcarski ser, co 10 - 20 metrów pojawiały się kolejne przeręble. Na początek w użycie poszły blaszki podlodowe, które penetrowały toń jeziora w poszukiwaniu garbusów. Okoni jednak nie było, więc wszyscy nastawili się na wędkowanie przy pomocy mormyszki lub spławika.

Pierwsze ryby pojawiły się w przeręblach kolegów Jurka i Franka. Była to mała płotka i leszczyk. Czas pokazał, że wraz z jazgarzem były to gatunki dominujące. Ryba ogólnie brała bardzo delikatnie i wiele zacięć było pustych. Łącznie złowiono 217 sztuk. Największe ryby złowił kolega Roman, a najwięcej, bo aż 62 sztuki złowił kolega Maciej.

Po 3 godzinach wytrwałego wędkowania z zadowoleniem schodziliśmy z lodu. W drodze powrotnej obowiązkowy przystanek na ciepły posiłek, przy którym podsumowano wspólny wyjazd.

zjecie zjecie zjecie
zjecie zjecie zjecie
zjecie zjecie  
Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.