logo Koła baner koła

Wyjazd do Człopy 2011

W dniach 24-26 czerwca 2011r. zorganizowany został wyjazd integracyjny do leśniczówki "Jagoda" w otulinie Drawieńskiego Parku Narodowego. Na tegoroczny pobyt weekendowy zgłosiło się 13 osób, które postanowiły uciec od cywilizacji - chociaż na krótki czas. W pięknie położonej leśniczówce nad jeziorem w głębi lasu, telefony komórkowe zamilkły. Leśna cisza i brak wygód XXI wieku jest przyjemna odskocznią od codzienności. Przy okazji pobliskie jezioro pozwala na wędkowanie a lasy w sezonie na grzybobranie.

Pierwszy dzień pobytu spędzony był przede wszystkim przy ognisku. Były kiełbaski na patyku oraz jedyny spinningowy połów - okoń, którego złowił Piotr. Ciepła i krótka noc zachęcała do siedzenie aż do świtu. Sił do śpiewu i zabawy dodawał słynny i niepowtarzalny napój Hu-Hu przygotowany wg. niepowtarzalnej receptury, przez Krzysztofa.

Sobota od wczesnych godzin była przeznaczona na wędkowanie. Wszyscy rozeszli się po kilku kilometrach brzegu, by w ciszy i spokoju móc wędkować. Część z nas pozostała również na nocne wędkowanie. Najważniejszą rzeczą, podczas wędkowania jest niczym niezmącona cisza. Nad jeziorem poza śpiewem ptaków i brzęczeniem nielicznych komarów nie było żadnych drażniących hałasów, nawet głośnego rechotu żab. Drzemka na świeżym powietrzu była niezwykle przyjemna. A ryby? A ryby się trafiały. Godzinę o świcie i godzinę o zmierzchu. Łącznie, brania trwały tylko dwie godziny na dobę, w pozostałym czasie spławiki i sygnalizatory na gruntówkach były jak zaklęte. W siatkach po całodobowym wędkowaniu było po kilka sztuk płoci, ale za to płoci od 25 cm w górę.

Niedziela minęła już tylko na regenerowaniu sił przed powrotem. Kto złowił coś, to skrobał, kierowcy odsypiali, a pozostali kontemplowali przy dogasającym ognisku.

Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.