logo Koła baner koła
Spławikowe Mistrzostwa Koła

button na mistrzostwa koła W dniu 21 maja 2011r. na jeziorze Stykowskim w miejscowości Januszewice rozegrane zostały zawody spławikowe o Mistrzostwo Koła. W zawodach wzięło udział liczne grono Członków Koła. 28 zawodników przez 4 godziny rywalizowało w trzech sektorach. Przy wietrznej, lecz słonecznej pogodzie wędkowanie należało do przyjemności. Potwierdziły się również pogłoski o rybostanie łowiska. W siatkach dominowała ukleja, którą najlepiej łowił Maciej Kasztelan. Szybkościowe łowienie uklei było w tym dniu, na tym łowisku, drogą do sukcesu. Niezwykłą sztuką było ominąć brania drobiazgu by dostać się do żerujących przy dnie krąpi. Wędkując na pinkę lub białego robaka graniczyło to z niemożliwością. Łowiąc blisko trzcin, brały wzdręgi, niestety do wymiaru było im daleko. Mimo tego w siatce znalazł się również kilogramowy leszcz, którego wyholował Mirosław Błaszak. Zawody zostały zakończone w dobrej atmosferze. Catering dowiózł smaczny obiad na ostatnią chwilę, przed podsumowaniem zawodów. Mistrzem Koła w dyscyplinie spławikowej został Maciej Kasztelan. Wicemistrzem został Andrzej Trajnerowicz, a II Wicemistrzem został Artur Kubiak. Gratulujemy zwycięzcom.

3. Miejsce rezerwowe: nie wyznacza się
  4. Prawo startu mają członkowie Koła, którzy opłacili stosowne składki na rok bieżący. Na łowisku wyrywkowo zostanie sprawdzone czy zawodnicy posiadają odpowiednie uprawnienia do wędkowania.
  5. Zgłoszenia: do 16 maja włącznie. Zgłoszenia po terminie ze względów organizacyjnych mogą być odrzucane.
  6. Opłaty startowej nie pobieramy.
  7. Zawody odbywają się zgodnie z wybranymi zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego jak i regulaminem zawodów:
    • Wędkujemy na jedną wędkę metodą spławikową
    • Zezwala się na wstawienie wszystkich nóżek platformy do wody
    • Zezwala się na brodzenie, z zastrzeżeniem, że wolno wchodzić tylko do wysokości kolan
    • Klasyfikacja prowadzona będzie z podziałem na sektory w zależności od ilości zawodników
    • Ilość zanęty gotowej do użycia (przesianej i nawilżonej) wraz z ziemią i żwirem ogranicza się do 17 litrów + 1 litr robaków
  8. Zawody zostają zaliczone do klasyfikacji wędkarza roku
  9. Zawody rozgrywane są w kategorii open (kategoria młodzieży zostanie utworzona, jeśli zgłosi się co najmniej 3 zawodników; do klasyfikacji wędkarza roku liczona jest tylko kategoria open.).