logo Koła baner koła
Karpiowe Mistrzostwa Okregu 2010

Karpiowe Mistrzostwa Okręgu PZW w Poznaniu rozgrywane są na "Zalewie Średzkim" w Środzie Wlkp. pod Honorowym Patronatem" Burmistrza Miasta Środa Wlkp. Pana Wojciecha Ziętkowskiego i Prezesa Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu Jerzego Musiała.Punktualnie o godzinie 12.00 zawody zastały otwarte przez Prezesa Koła PZW w Środzie Wlkp. Kolegę Ryszarda Waligórę.Po przedstawieniu spraw organizacyjnych regulamin i zasady rywalizacji omówił Kol. Bogdan Dera - Sędzia Główny Zawodów.Losowanie stanowisk, przekąska z grila - przygotowana przez Klub Karpiowy "SAZAN" Środa Wlkp. zawodnicy udali się do wylosowanych stanowisk. Zawody zostały perfekcyjnie przygotowane, taka jest opinia zawodników i moja. Ocena Bardzo dobra.

W uroczystości zakończenia uczestniczyli :
- Burmistrz Miasta Środy Pan Wojciech Ziętkowski
- Dyrektor OSiR ze Środy Pan Wojciech Grząślewicz
- Przedstawiciel "Gazety Średzkiej"

Ceremonię zamknięcia zawodów prowadził w imieniu Prezesa Okręgu Ryszard Waligóra. Wyniki przedstawił Sędzia Główny zawodów kol. Bogdan Dera. Wręczenia pucharów, medali, dyplomów i nagród dokonali : Pan Burmistrz, Ryszard Waligóra. Dodatkowo Puchar za największą rybę zawodów ufundowany przez Pana Burmistrza otrzymał kol. Dariusz MAZUR z Klubu SAZAN - karp o wadze- 5470. Puchar za pierwszą złowioną rybę na zawodach otrzymał kol. Maciej Jóźwiak z koła PZW JUVENIA Poznań -Strzeszynek ( 13.maja godz.20.40 )

Uczestnicy zawodów podziękowali za bardzo dobrą organizację imprezy, za opiekę, za posiłki w trakcie zawodów , za bardzo dobre warunki sanitarne ( był nawet prysznic z ciepłą wodą ). Poprosili aby zawody w przyszłym roku były też zorganizowane w Środzie. Na zakończenie głos zabrał Pan Burmistrz, który zapraszał wszystkich uczestników na rok następny. Zawody zostały zakończone wspólnym obiadem.

Drużyny reprezentujące Uniwersytet Medyczny to:
- Mirosław Błaszak i Marek Baranowski, którzy zajęłi drużynowo 7 miejsce
- Maciej Rut i Ryszard Zajdel, którzy drużynowo nie zostali sklasyfikowani (brak ryby)

Kolega Marek złowił jedną z większych ryb zawodów - karpia 5030g; i indywidualnie zajął 8 miejsce.

Marek Baranowski z karpiem
Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.