logo Koła baner koła
Dzień Dziecka 2010

Z okazji dnia dziecka Koło nasze zorganizowało w Niepruszewie zawody i gry dla dzieci w wieku do 16 lat. Z zaproszenia skorzystało 21 młodych uczestników.

Pierwszą i sztandarowa konkurencją były zawody spławikowe. O 8 rano po losowaniu stanowisk wszyscy uczestnicy rozeszli się na stanowiska i zaczęli przygotowania do wędkowania. Młodzi wędkarze dobrze przygotowali się do tych zawodów - każdy był wyposażony w wędkę, siatkę na ryby i wiaderko z zanętą. O godz. 9:30 zaczęło się wędkowanie w czasie którego każdy zawodnik otrzymał coś słodkiego i napój chodzący.

Po zaciętej rywalizacji przyszedł moment prawdy - w siatkach zawodników było sporo ryb i to ryb większych niż się spodziewano. Wynikiem 4322g mógł się pochwalić Bartosz Walkowski, drugi wynik osiągnęła Marta Pawłowska: 1990g, trzeci wynik to 1486g Tomasza Walkowskiego. W kategorii dzieci do lat 12 dobrze wypadli: Laura Bentkowska z wagą 1076g, Adam Ruks 820g, Dawid Jankowski 766g.

Po chwili oddechu zawodnicy zapisywali się do konkurencji sprawnościowych, jakie przygotował organizator były to: rzut butem wędkarskim, rzut do celu spinningiem, bieg w workach, konkurs plastyczny o tematyce wędkarskiej, wiązanie haczyka i zgadul zgadula.

Największym powodzeniem cieszy się corocznie rzut butem wędkarskim gdzie najlepszymi okazali się Ludwiczak Kacper, Kołodziejski Łukasz , Tertoń Błażej i Ryks Eliza.

W biegu w workach najlepszymi byli: Grzywacz Anna i Bentkowska Laura

Rzut do celu wyłonił najlepszych w osobach: Napierała Hubert i Tertoń Błażej.

Konkurs plastyczny też był mocno obsadzono tak, że jury miało sporo pracy, aby wyłonić najlepszych. Wyróżniono wszystkich uczestników konkursu w tym 6ciu szczególnie są to; Kołodziejski Kamil, Pawłowska Marta, Ludwiczak Kacper, Kołodziejczyk Marcela, Bartczak Zuza i Gryska Asia.

Po zmaganiach sportowych przyszedł czas na poczęstunek pieczywem upieczonym przez żony wędkarzy. Czas na ciepły posiłek, gdzie kiełbaski z rożna miały duże wzięcie wśród dzieci.

Godz. 14:30 to najmilszy moment - wręczenie upominków, pucharów i dyplomów. Swoją obecnością zaszczycił nas przewodniczący Rady Miasta i Gminy Buk Pan. Andrzej Jankowski, który uczestniczył w wręczaniu pucharów i upominków dla zawodników. W imieniu Zarządu Koła podziękowanie dla Rady Miasta i Gminy Buk za udział i ufundowanie nagród dla uczestników Dnia Dziecka złożył Prezes Koła. Dzięki za wszystko ujemy również Okręgowi PZW Poznań za dofinansowanie do pucharów oraz wszystkim zaangażowanym osobą w realizację tej imprezy m.in. dla członków naszego Koła kolegów Blaszak Mirosław, Rynarzewski Przemysław, Rynarzewski Krystian, Zajdel Ryszard i innych.

Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.