logo Koła baner koła
Zakończenie Sezonu Wędkarskiego 2009

 

W dniu 7 listopada 2009r. zorganizowane zostały zawody wędkarskie, które zakończyły sezon 2009. Jak co roku tematem zawodów był połów drapieżnika. Metoda była dowolna z zastrzeżeniem przestrzegania RAPR.

Zawody zostały rozegrane na zalewie Radzyny Duże w miejscowości Przyborowo. O godzinie 7:30 nad wodą przywitała nas gęsta mgła, która utrzymywała się przez całe wędkowanie. Widoczność momentami spadała do 50m. Mimo tego 29 uczestników przez 4 godziny próbowało złowić szczupaka, sandacza lub okonia. W wodzie znalazły się twistery, blaszki, żywce i filety. Ogrom i różnorodność metod i technik wędkowania nie pozwolił jednak uzyskać dobrego wyniku. Ryby nie brały. Jedynie w pierwszej godzinie padły 3 szczupaki, które do końca zawodów były jedynymi rybami. 2 szczupaki połakomiły się na przynęty spinningowe a jeden na karasia pospolitego. Największego złowił kolega Jerzy Ruks (1152g), drugim był kolega Krzysztof (1048), a trzecim, nasz pasjonat spinningu, kolega Piotr Behr (978g).

Zakończenie zawodów to wspólne rozmowy przy goloneczce oraz chwila relaksu przy współrywalizacji w rzutach do tarczy arenberga, którą był narysowany na drodze kwadrat. Każdy uczestnik otrzymał upominek w postaci błystki obrotowej oraz w związku ze zbliżającym się Dniem Niepodległości po tradycyjnym rogalu marcińskim.

Zwycięzcą gratulujemy i do zobaczenia w nowym sezonie wędkarskim 2010.

Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.