logo Koła baner koła
Zawody podlodowe 2009

 

W dniu 25 stycznia 2009r. na jeziorze Niepruszewskim rozegrane zostały pierwsze zawody w roku 2009 w wędkarstwie podlodowym. O godzinie 8:00 na zamarzniętej tafli jeziora zebrało się 16 zawodników, którzy pomimo chłodu i prognoz niesprzyjających wędkowaniu na lodzie zdecydowali się przyjechać. Wędkarstwo podlodowe jako technika wędkowania coraz rzadziej się odbywa ze względu na krótki okres występowania pokrywy lodowej, tak, więc była to nie lada atrakcja dla nas wędkarzy. Przez 3,5h uczestnicy próbowali różnymi metodami w wyznaczonym sektorze skusić płotki i okonie. Byli zwolennicy mormyszki, spławika jak również błystki podlodowej. Padało wiele okoni, lecz przeważnie poniżej wymiaru ochronnego. Wśród sporej ilości jazgarzy, które dawały dobrą lokatę na zakończenie zawodów trafiło się kilka większych okonia jak również jedna płoteczka. Zwycięstwo przypadło łowiącemu na mormyszkę i ochotkę koledze Jerzemu Musiałowi, który już w pierwszej godzinie wędkowania wyjął z wody kilka większych okoni. Drugie miejsce zdobył kolega Maciej Rut, który szukając okoni wzdłuż pasa trzcin również w pierwszej godzinie na blaszkę podlodowe wyciągnął 3 ładne garbusy. Ostatnie miejsce na podium wywalczył kolega Maciej Kasztelan skutecznie łowiąc kilka jazgarzy.

Warto na zakończenie wspomnieć o sprzyjającej pogodzie, dzięki której wędkowanie było przyjemnością, sportowej i koleżeńskiej atmosferze na tafli lodu jak i po zawodach w pobliskim barze przy gorących flaczkach.


Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.