logo Koła baner koła
Otwarcie sezonu 2008

 

W dniu 12 kwietnia 2008 r. odbyło się otwarcie sezonu wędkarskiego. Towarzyskie zawody wędkarskie z tej okazji rozegrane zostały na zbiorniku retencyjnym w Środzie Wielkopolskiej. 25 zawodników od 8 rano przez 3,5 godziny zmagało się w dyscyplinie spławikowej. Zimna, wietrzna i deszczowa pogoda skutecznie przeszkadzała i uprzykrzała wędkowanie. Jednak większość, jak przystało na wedkarzy, na przekór aurze łowiło wytrwale ryby, które brały słabo i delikatnie. Łacznie złowiono 10kg ryb.

Każde zawody mają swojego zwycięzce, którym w tym roku w zawodach otwierajacych sezon został kol. Błaszcyk M. łowiący 2,08kg ryb. Drugie miejsce z wynikiem 1,428kg zajął kol. Ruks J. a trzecie kol. Zajdel R. (1,214kg). Najlepszym z młodzików, został Woszczyk M. który zapunktował ryba o masie 0,082kg.

Na zakończenie zawodów został zorganizowany grill z kiełbaskami, które czekały gorace na schodzących z nad wody zawodników.

12 kwiecień 2008


 

Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.