logo Koła baner koła
Spinningowe Mistrzostwa Koła

 

W dniu 12 października 2008r. na Warcie w Stobnicy rozegrane zostały Spinningowe Mistrzostwa Koła. W zawodach wzięło udział 32 zawodników naszego Koła.

Wszystkich nad wodą o świcie przywitała gęsta mgła, która nadawała urok zawodom a zarazem, nadwarcianemu krajobrazowi. O godzinie 7:30 zawodnicy rozeszli się na łowisko, by po pierwszych rzutach kolega Grzegorz Sommerfeld złowił pierwszą rybę zawodów. Złowiony szczupak jednocześnie stał się największa rybą zawodów (3,6kg, 80cm) i dał zwycięstwo łowcy. Podczas 5 godzinnego wędkowania złowiono jeszcze 3 szczupaki, z czego jeden został złowiony przez juniora. Szczęśliwymi łowcami essoxów byli koledzy: Dawid Kostrzewski 1260g i 58cm (junior), Zenon Gorzelańczyk 726g i 50cm, Marek Kołecki 596g i 46cm.

Nie wszyscy zawodnicy wytrzymali ze spinningiem do końca zawodów. Godzinę przed końcem niektórzy udali się do pobliskiego lasu na grzybobranie. Mimo, że ryb nie złowili to wracali z wyprawy jako wygrani grzybiarze, mając pełne koszyki podgrzybków.

Na zakończenie odbyły się zawody rzutu butem wędkarskim na odległość. W tej dyscyplinie nie miał sobie równych kolega Marek Baronowski uzyskując odległości 18 i 17m.

Ostatnia atrakcja dnia a zarazem uwieńczeniem zawodów był gorący gulasz i chleb ze smalcem. Zawodnicy po całym dniu biczowania wody oraz przebywania na świeżym powietrzu z apetytem wyśmienity posiłek zjedli. Na zakończenie zostały rozdane upominki od sponsorów, dyplomy i puchary. Warto dodać, że całości imprezy towarzyszyła słoneczna piękna złota polska jesień.

 

12 październik 2008r.

Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.