logo Koła baner koła

Ogólnopolski Spławikowe Zawody Wędkarskie "PUCHAR MALTY 2008"


 

W dniu 4-5 października 2008r. Okręg PZW w Poznaniu zorganizował Ogólnopolski Spławikowe Zawody Wędkarskie „PUCHAR MALTY 2008”. Zawody były rozegrane w celu sprawdzenia Malty jako łowiska do rozegrania międzynarodowych zawodów wędkarskich rangi Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata.

Przed zawodami obawiano się o wyniki ze względu na to, że od 20lat akwen ten jest zamknięty do wędkowania a w zarybieniu dominuje drapieżnik. Jednak już trening przyniósł miłe zaskoczenie, ponieważ zawodnicy potrafili złowić nawet 20kg ryb. Zawody natomiast przyniosły jeszcze lepszy rezultat. Ryba była wszędzie. Podczas 3godzinnego wędkowania łącznie złowiono prawie 500kg ryb. Dominowała płoć, trafiały się wzdręgi oraz niemiarowy okoń, który utrudniał wędkowanie. Również cała oprawa wypadła znakomicie. Malta jako miejsce sportu i rekreacji przyciąga poznaniaków. Zaowocowało to dużym zainteresowaniem, ze strony publiczności. Duża liczba ryb jak i słoneczna pogoda spowodowały że zawodników dopingowało wielu kibiców, a relacje z zawodów można było zobaczyć w telewizji TVP Poznań jak i WTK. Okazało się, że zbiornik Maltański nadaje się do organizowania zawodów wędkarskich, umożliwiając jednocześnie sympatykom tego sportu obserwację rywalizacji wędkarskiej. Jak się okazało, wyczynowy sport wędkarski, może być również medialny jeśli tylko jest rozgrywany na odpowiednim obiekcie jakim jest Malta.

Nasze Koło reprezentowała drużyna złożona z kolegów: Aleksandra Andrejczuka, Jerzego Musiała, Przemysława Rynarzewskiego, Mirosława Błaszaka i Ryszarda Zajdla. Nasi zawodnicy drużynowo zajęli 8 miejsce a indywidualnie kolega Jerzy w sektorze był 3. W ciagu 3godzin wędkowania na jednego zawodnika przypadało śrenio 10kg ryb.

5 październik 2008

Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.