logo Koła baner koła

Zawody 24 godzinne


 

W dniu 2 sierpnia 2008r. o godzinie 1000 rozpoczęły się zorganizowane przez nasze Koło zawody towarzyskie, które trwały 24 godziny. Z założenia miało to być towarzyskie spotkanie nad wodą z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia Koła oraz próba rozegrania po raz pierwszy w historii Koła zawodów nocnych.

W imprezie wzięło udział 18 zawodników, w tym 1 junior wraz z rodzinami. Nie wszyscy mieli ochotę wędkować nocą przedkładając wspólne biesiadowanie i dobrą koleżeńską atmosferę nad wynikami. Nocą wędkowało tylko 6 zawodników. Wspólny wieczorny grill jak i ciepłe flaczki oraz sprzyjająca pogoda umilały imprezę. Jednak były to również zawody i były ryby. Można było wśród zawodników znaleźć cały szereg metod wędkarstwa spławikowo-gruntowego. Od tyczki i bata po pickera z koszyczkiem. Padły tylko 2 większe leszcze o wadzę 885g i 882g. Największym mógł się poszczycić kolega Jurek M. W klasyfikacji końcowej zwycięstwo przypadło jednak koledze Maciejowi K., który pokazał swoje zawodowstwo łowiąc 9,1kg ryb, 2 miejsce zajął z wynikiem 8,8kg Jurek M. a 3 przypadło koledze Olkowi A., który w siatce miał 7,2kg ryb. Również wynikiem mógł poszczycić się jedyny junior startujący w zawodach, kolega Mateusz K., który zakończył zawody z wynikiem 688g. Łącznie złowiono 48,5kg ryb, co jest wynikiem najwyższym w organizowanych, w tym roku, zawodach wędkarskich Koła.

Fotografie z zawodów

 

2-3 sierpień 2008

Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.