logo Koła baner koła
Zawody Karpiowe

 

W dniu 20 lipca rozegrane zostały zawody Karpiowe na łowisku specjalnym koło Mosiny. Do rywalizacji zgłosiło się 15 zawodników. Sobota okazała się ładnym słonecznym dniem. Niestety od kilku dni skaczące ciśnienie i nagłe zmiany pogody nie wróżyły rewelacyjnych wyników. Pogoda miała duży wpływ na wynik ostateczny zawodów, choć należy podkreślić, że w towarzyskich zawodach, jakimi były zawody karpiowe, najważniejsze było wspólne spędzenie czasu i integracja członków Koła.

Zawody rozegrane zostały w godzinach popołudniowych. Od godziny 13 do 19 złowiony został tylko jeden karp. Jako, że były to zawody nastawione na ta rybę, był on brany do wagi w pierwszej kolejności, więc I miejsce zdobył z karpiem o masie 1080g kolega Artur. W kategorii juniorów puchar za I miejsce otrzymał kol. Michał, który złapał 306g ryb. W kategorii seniorów kolejne miejsca na podium zajęli koledzy: Piotr, który złapał dużego leszcza (2050g) i Marian łowiący 1318g ryb.

Podczas zawodów został dowieziony katering i zawodnicy mogli zjeść gorąca grochówkę, co przy słabych braniach (5 zawodników było bez ryb) było miłą i z przyjemnością wykorzystana przerwą.

19 lipiec 2008


 

Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.