logo Koła baner koła
Towarzyskie Zawody Karpiowe - Dąbrowa

 

W dniu 15 lipca 2007 r. na łowisku specjalnym "Szczupak" w miejscowości Dąbrowa k/Poznania odbyły się Towarzyskie Zawody Karpiowe Koła w których udział wzięło 21 osób. Zawody były rozegrane metodą spławikowo-gruntową na dwie wędki. Do punktacji zaliczane były tylko trzy gatunki ryb: karp, amur i lin.

Trwającym 5 godzin wędkowaniu towarzyszył lejący się z nieba żar. Pogoda była iście wakacyjna. Na ryby nie można było narzekać. Na 19 startujących aż 11 złowiło rybę. Sporo ryb zeszło lub pozrywało zbyt delikatne przepony. Łowienie metoda spławikowa na białe robaki przynosiło głównie przyłów w postaci małej płotki. Natomiast z gruntu łowiono karpie, amury i leszcze. Wśród przynęt królowała kukurydza zakładana na haczyk tradycyjnie jak i również w kanapkach z białym robakiem jak i metoda włosową. Łącznie złowiono 18 karpi i 4 amury. Całkowita waga ryb wyniosła dokładnie 27,900kg.

Tytuł "Najlepszego Łowcy Karpi" zdobył kolega Przemysław Rynarzewski, który złowił 4 karpie i 1 amura o łącznej wadze 6,302kg. Na II miejscu uplasował się łowiąc 2 karpie i 1 amura kolega Roman Brzostowicz, a III miejsce oraz dyplom za złowienie największej ryby (karp 3,022kg) zdobył kolega Mirosław Błaszak. Wśród juniorów najlepszy był kolega Michał Woszczek, który złowił amura o wadze 0,550kg.

Zakończenie imprezy to godzina 13 przy grillu i wręczeniu medali, dyplomów i statuetek.

15 lipiec 2007


 

Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.