logo Koła baner koła
Spławikowe Mistrzostwa Koła

 

W dniu 23 czerwca 2007 roku na rzece Warcie w Poznaniu między mostami Chrobrego i Przemysława rozegrane zostały Spławikowe Mistrzostwa Koła. Zawody te są wliczane do klasyfikacji "Wędkarz Roku".

Zawodnicy stawili się na miejscu zbiórki o godzinie 600 by od 800 rozpocząć 4 godzinną rywalizację. W tym samym czasie rozgrywane były Mistrzostwa Okręgu Kobiet, których sektor został rozmieszczony po środku.

Pogoda była niezwykle łaskawa. Poranne opady deszczu, wychłodziły powietrze a lekkie zachmurzenie skutecznie chroniło zawodników przed upałem. Warunki łowienia były komfortowe.

Na 13 startujących zawodników 11 złowiło rybę. Ogólnie były wyniki słabe, co wynikało z małych umiejętności startujących zawodników oraz przyjętej przez nich złej strategii łowienia. Łącznie złowiono 9128 gram ryb. Szkołę łowienia pokazały kobiety, z których najlepsza zawodniczka wyciągnęła 2 razy więcej ryb od tegorocznego Mistrza naszego Koła. Wielu zawodników żałowało, że od początku nie nastawiło się nałowienie ukleji, którą można było wygrać zawody. Dużej ryby było mniej, lecz mimo tego skuteczne łowienie na 11 metrze było wstanie przynieść ponad 2 kg ryb.

O godzinie 1200 zakończyło się wędkowanie i wyniki wskazały jednoznacznie, że zwycięzcą został kolega Andrejczuk Aleksander, który łowiąc kilogramowego jazia odbił się od "peletonu". Drugie miejsce zajął kolega Błaszak Mirosław, a trzecie kolega Ruks Jerzy, który w drugiej połowie zawodów przestawił się na łowienie ukleji.

Zakończenie zawodów to odpoczynek pod rozstawionym pawilonem stanowiącym sekretariat zawodów, przy grill i rozmowach o rybach.

23 czerwiec 2007


 

Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.