logo Koła baner koła
Zawody towarzyskie - Niepruszewo

 

W dniu 27 maja 2007 roku nad jeziorem Niepruszewskim odbyły się towarzyskie zawdy spławikowo-gruntowe. Były to zawody zaliczane do klasyfikacji Wędkarza Roku.

O godzinie 7 rano 24 zawodników w tym jeden junior rozeszli się na stanowiska pomiędzy trzcinami, by rozpocząć pięciogodzinne wędkowanie. Pomimo tego, że kilka dni wcześniej ryby brały znośnie to tym razem nie dopisały. Zawodnicy musieli zadowolić się tym, że pogoda była doskonała do łowienia. Od rana nie paliło słońce, ale i nie było zimno i wietrznie. Do siatek trafiło niecałe 4 kg ryb, co jest najgorszym wynikiem w tegorocznych zawodach. Połowa zawodników zeszła z łowiska o kiju, a kilogram przekroczyło tylko dwóch zawodników.

Pierwsze miejsce wywalczył kolego Andrejczuk A. (1216 pkt) a drugie kolega Iwanow E. (1140 pkt). Trzecie miejsce zdobył kolega Zajdel R. łowiąc trochę ponad 0,5 kr ryb.

Zakończenie imprezy to wspólny ciepły posiłek w przy ośrodku WIMA w Niepruszewie.

27 maj 2007


 

Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.