logo Koła baner koła

Morskie Mistrzostwa Koła


 

W dniu 21 kwietnia 2007 roku odbyły się III Morskie Mistrzostwa Koła w Kołobrzegu. Były one rozegrane na M/s KAMEL przy ładnej słonecznej pogodzie i stanie morza 3° w skali Beauforta.

Już dzień wcześniej, w piątek, wszyscy uczestnicy zostali zakwaterowani w bazie wędkarskiej "Wieloryb". Pod wieczór odbyło się losowanie stanowisk na pierwszą i zarazem drugą turę zawodów. W tym celu organizator sporządził gustowne plakietki, które wszyscy zawodnicy nosili na szyji, a ponadto zostały one jedną z pamiątek, poza wrażeniami z wyjazdu, jakie przywieźli do domu wędkarze.

Sobota rozpoczęła się o godzinie 7 wypłynięciem z portu. Wszyscy zawodnicy zostali powiadomieni o zasadach i regulaminie odbywania się zawodów. W drodze na łowisko na pokładzie było smaczne śniadanie. Pierwsza tura jednak okazała się prawie bezrybna. Tylko koledze Witkowi Bączykowi udało się wyciągnąć więcej niż jedną rybę, co przypłacił złamaną wędką, jednakże dało mu to pierwsze miejsce w turze. W sumie padło 11 ryb na osiemnastu zawodników. W przerwie między turami podany został ciepły posiłek. Grochówka z wkładka była daniem na zregenerowanie sił na nową turę. Część druga zawodów była już dużo lepsza, choć mimo wszystko 4 zawodników skończyło z zerowym wynikiem. Słabym wynikom wynikającym z nie żerowania dorsza przypisać można również choroby morskie uczestników. Niektórym nie udało się wyjść na pokład inni zamiast za burtę trafiali w skrzynki z rybami. "He he" nieciekawy widok, być może wynikało to z poprzedzającej rejs zabawy integracyjnej. W tej turze złowiono 61 ryb. Pierwsze miejsce w drugiej części zawodów zajął kolega Jurek Musiał, jednak wynik z pierwszej tury zadecydował, że zajął on dopiero piąte miejsce. Tura ta ze względu na większą ilość ryb, obfitowała również w większą walkę między zawodnikami, którzy za wszelką cenę chcieli wyciągnąć z wody więcej ryb, posuwając się do rzucania pod burty kolegów lub zakładania dodatkowej przywieszki. Jednak są to informacje niesprawdzone i nikt nie został ukarany przez sędziego zawodów. Pecha miał również kolega Roman Brzostowicz, który wyciągając dorsza zahaczył go sobie na plecach. Wymagało to interwencji szypra, który zasugerował cięcie. Kilka sprawnych ruchów nożem i pilker z ryba uwolniony, ale kosztem kurtki, która od teraz miała wygląd kowbojki z frędzlami.

Podsumowanie zawodów odbyło się na lądzie. W ostatecznym rozrachunku pierwsze miejsce zajął kolega Pawłowski Jarosław, drugie kol. Brzostowicz Roman, a trzecie kol. Bączyk Witold. Łącznie złowiono 72 ryby, z czego największa mierzyła 70 cm. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami a wszyscy zawodnicy okolicznościowymi medalami za uczestnictwo. Warto zaznaczyć, że organizacyjnie zawody były udane, obsługa kutra oceniona pozytywnie a poranek w niedziele został spędzony na zwiedzaniu miasta.

21 kwiecień 2007


 

Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.