logo Koła baner koła
Otwarcie sezonu 2007

 

W dniu 14 kwietnia 2007 r. odbyło się otwarcie sezonu wędkarskiego. Towarzyskie zawody wędkarskie z tej okazji rozegrane zostały na zbiorniku retencyjnym w Środzie Wielkopolskiej. 22 zawodników od 6 rano przez 5 godzin zmagało się w dyscyplinie spławikowej. Ładna, słoneczna pogoda i upał sprawił, że obok ryb, zawodnicy wywieźli znad wody opaleniznę. Do godziny 9 ryby brały znakomicie. Im bliżej południa tym brania stawały się słabsze i rzadsze, a ryby mniejsze. W wędkarskich siatkach pływały płocie, amury, uklejki, krąpie, karpie i okonie. Do końca nie było wiadomo, kto zostanie zwycięzcą. Duża liczba zawodników, spore ryby i 300 metrowa strefa zawodów skutecznie się do tego przyczyniała.

W ostatecznym rozrachunku zwyciężył kol. Aleksander Andrejczuk z wynikiem 5740 g, drugie miejsce przypadło kol. Przemkowi Rynarzewskiemu - 4400 g, a trzecie kol. Pawłowskiemu Jarosławowi - 3850 g. Na czwartym miejscu tracąc 50 g do poprzednika uplasował się kol. Przemysław Woźniak, a piąte zajął kol. Krystian Rynarzewski - 3200 g.

Na 22 zawodników tylko pięciu miało pecha nie złowić żadnej ryby. Łącznie zawodnicy złowili prawie 32,5 kg ryb. Po wędkowaniu czekał tradycyjny grill, przy którym nagrodzono zwycięzców upominkami.

14 kwiecień 2007


 

Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.