logo Koła baner koła
Zawody morskie

 

W dniu 8 września 2007r. członkowie naszego koła wypłynęli w rejs na połowy morskie z Darłówka na kutrze "Alisja", z którym jesteśmy zaprzyjaźnieni pływamy z nim od dawna. Właścicielem kutra jest pan Zenek, który stara się, aby każde wypłynięcie było dla nas satysfakcją z połowów.

Tak było tym razem, wypłynęliśmy o godz. 5.00. Na łowisko dopłynęliśmy w 1godz.45min pierwsze zatrzymanie i pierwsze dorsze, co dawało nam dobre perspektywy na dalsze łowienie. Następne zatrzymania i znowu były dorsze nie były to życiowe rekordy, ale tylko bolki. Uczestnicy rejsu odczuwali skutki bujania kutra z godziny na godzinę wiatr wiał coraz mocniej i fala stawała się coraz większa - zabierała niektórym kolegom dorsze ze skrzynek.

W czasie rejsu obsługa kutra poczęstowała nas pieczonym chlebem w specjalnym wydaniu, który bardzo wszystkim smakował, ale to najlepsze było na koniec połowów zupa rybna, którą się wszyscy zajadali i prosili o dokładkę.

Cały wyjazd należy zaliczyć do bardzo udanych każdy z uczestników złowił po kilkanaście dorszy, a co niektórzy po dwadzieścia. Powrót do portu ze względu na narastający wiatr nastąpił o godz. 14.00. Wszyscy uczestnicy rejsu byli zadowoleni ze swoich połowów.

Zapraszam kolegów, którzy chcieliby wybrać się na taki wyjazd na połowy dorsza w roku 2008 (26 kwietnia i 6 września) by również przeżyć taką przygodę.

ALEX

8 wrzesień 2007r.


 

Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.