logo Koła baner koła

XXVII Mistrzostwa Szkół Wyższych w Wędkarstwie Spławikowym - Słubice 2006

W dniu 7 lipca 2006 r. w Słubicach odbyły się XXVII Mistrzostwa Szkół Wyższych w Wędkarstwie Spławikowym. Organizatorem zawodów było Koło PZW nr 107 przy UAM w Poznaniu. W zawodach wzięło udział 11 trzy osobowych drużyn męskich i 2 kobiece. Po dwóch turach zmagań najlepszymi okazali się: Akademia Techniczno-Rolnicza Bydgoszcz, za nią Politechnika Łódź I Żeńska i na trzecim miejscu Politechnika Koszalin. W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął reprezentant Pomorskiej Akademia Pedagogicznej, drugie reprezentant Akademia Techniczno-Rolnicza, trzecie reprezentant Politechniki Śląskiej. Nasza drużyna wywalczyła 7. miejsce, a nasi reprezentanci zajęli indywidualnie miejsca: 17. Przemysław, 18. Aleksander, 23. Jerzy. Całej imprezie towarzyszyła upalna pogoda i ukleja, której umiejętność łowienia decydowało o zajętym miejscu. Zawodnicy, którzy w pierwszej turze nastawili się na łowienie uklei mieli pewną wysoką lokatę. Wielu zawodników zmylił fakt, że w dzień poprzedzający zawody podczas treningu w zanętę wchodziły ładne rozpióry i płocie, które miały decydować o wyniku zawodów. Ogólnie start naszej reprezentacji można uznać za udany. Wywalczyliśmy w tym roku lepszą pozycję niż w zeszłym. Nieodzowne doświadczenie w startach na zawodach tej rangi zdobywane z zawodów na zawody pozwala uzyskiwać coraz lepsze wyniki. Mamy nadzieję, że tendencja zwyżkowa utrzyma się nadal i za rok w Słupsku uda się wejść drużynowo do pierwszej piątki.