logo Koła baner koła

Zawody z okazji Dnia Dziecka 2006


 

W dniu 3 czerwca 2006r. nasze Koło zorganizowało imprezę z okazji Dnia Dziecka. Zawody wędkarskie, konkurs wiedzy wędkarskiej, rzut kaloszem - to wszystko dobyło się nad jez. Niepruszewskim w miejscowości Niepruszewo. Przy sprzyjającej pogodzie z samego rana 18 młodych zawodników (w tym dwie dziewczyny) rozpoczęli zawody wędkarskie. Przy wadze okazało się, że dziewczyny zdeklasowały chłopców. W kategorii dziewczyn na pierwszym miejscu podium z wynikiem 1030g stanęła kol. Daria K. Za nią z wynikiem 222g uplasowała się kol. Julia B. W kategorii chłopców kolejno miejsca na podium przypadły: I za wynik 194g dla kol. Michała P., II dla kol. Marcina L. łowiącego 140g ryb, III dla kol. Aleksandra P., który złapał 94g ryb i IV dla kol. Łukasza J., kończącego zawody z wynikiem 48g.

Po zawodach wędkarskich przyszedł czas na konkurencję "rzut butem wędkarskim na odległość". Najlepszą odległość uzyskał kol. Marcin L., rzucając kaloszem 13,10m, za nim kolejno byli: kol. Krzysztof K. z odległością 12,70m i egzekwio kol. kol. Paweł G i Jakub P. z odległością 11,70m.

Na koniec przy ognisku odbył się konkurs z wiedzy wędkarskiej. Tu wszystkie dzieci bez wyjątku zaskoczyły organizatorów udzielając 100% poprawnych odpowiedzi.

Podczas imprezy wręczono Odznakę Honorową Za Zasługi W Rozwoju Wędkarstwa Wielkopolskiego dla kol. Józefa Fiksy oraz Odznaki Wzorowy Młody Wędkarz dla kol. kol. Krzysztofa K. i Michała P.

Całe impreza okraszona była pieczeniem kiełbasek w ognisku, różnymi plackami (domowymi wypiekami) i wieloma nagrodami. Wszystko to mogło być zorganizowane m.in. dzięki sponsorom: PZW Okręg Poznań, Józef Fiksa, Guzik Ryszard, Bączyk Witold oraz żoną wędkarzy z naszego Koła.

3 czerwiec 2006r.


 

Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.