logo Koła baner koła

Zawody spławikowo - gruntowe 2006


 

W dniu 20 maja zostały rozegrane towarzyskie zawody spławikowo-gruntowe. W imprezie wzięło udział 22 zawodników naszego Koła, którzy łowiąc na dwie wędki przez 5 godzin, od 700 - 1200 zmagali się z rybami. Pogoda była dość przyjemna i co najważniejsze - nie padało. Z rybami jak zwykle gorzej, choć wyniki w porównaniu z poprzednimi zawodami lepsze. Do wagi z rybami zgłosiło się 14 uczestników. Średnio każdy z tych wędkarzy miał w siatce po jednej lub dwóch rybach. Zwycięstwo przypadło kol. Szymonowi S., który z wynikiem 2670 [g] zdeklasował rywali. Na wagę tą złożyły się 4 ryby w tym lin 0,8 kg i leszcz 1,2 kg. Drugie miejsce powędrowało do kol. Romana B., który 15 min przed zakończeniem wyjął karpia o wadze 1,1 kg. Trzecie miejsce zajął kol. Aleksander A. z wynikiem 798 [g].

Miejscem zawodów było jez. Niepruszewskie w miejscowości Cieśla, a dalsza oprawa odbyła się w barze przy plaży w Niepruszewie. Tu w oczekiwaniu na grochówkę zostały ogłoszone wyniki i rozdane puchary i dyplomy. Całe zawody odbyły się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.

20 maj 2006

Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.