logo Koła baner koła

Spinningowe Mistrzostwa Koła 2006

W dniu 4 listopada 2006r. odbyły się Spinningowe Mistrzostwa Koła. Zawody te zamknęły sezon wędkarski jak również klasyfikację "Wędkarz Roku".

Zawody zostały rozegrane na rzece Warcie w Stobnicy. Na zawody przybyło 22 zawodników, którzy rywalizowali w dyscyplinie spinningowej i spławikowej (żywcowówka) o jak najlepszy wynik w końcówce sezonu. Do klasyfikacji "Wędkarz Roku" brane były te dwie dyscypliny jako jedna, natomiast na zawodach za oba sposoby wędkowania przyznane zostały osobne puchary.

W tym roku padło najwięcej ryb w porównaniu z latami poprzednimi. Przy listopadowej pogodzie 5 zawodników zgłosiło ryby. Od rana przymrozek, następnie śnieg, który przeszedł w deszcz w połączeniu z nieprzyjemnym wiatrem dawał się we znaki uczestnikom. Było to widać szczególnie na zakończenie imprezy, gdy catering dowiózł gorącą grochówkę z kiełbasą, kapustą i chlebem ze smalcem. Komisja sędziowska podsumowując wyniki połowów ogłosiła, że zwycięzcą w kategorii spinningowej został kolega Paweł P., który złowił dwa szczupak, za nim z jednym zębaczem uplasował się kol. Jurek R., a trzecie przypadło za okonia kol. Przemkowi R. W dyscyplinie spławikowej padły dwa szczupaki. O 2 cm większy okazał się szczupak kol. Bronisława H., przed kol. Marianem B., który swoim szczupakiem zdobył 2 miejsce w tej kategorii.

Po zawodach wędkarskich rozegrane zostały zmagania w rzucie kaloszem. Średnie wyniki tej konkurencji mieściły się w granicach 10-16 metrów. Każdy zawodnik miał do wykonania dwa rzuty, z czego do punktacji zaliczany był tylko ten najdłuższy rzut. W tej kategorii bezkonkurencyjnym okazał się kol. Marcin W. osiągając dystans 18m, drugi był kol. Przemek P. (17,1m), trzeci kol. Krzysztof B. (16,5m). W osiągnięciu dobrego wyniku zawodnikom przeszkadzał deszcz, który utrudniał właściwe uchwycenie buta. Mimo wszystko, było wiele zabawy szczególnie gdy but lądował za zawodnikiem :)

Podsumowując wyjazd: należy stwierdzić, że nie było większych incydentów i zaliczyć można go do udanych.