logo Koła baner koła

Spinningowe Mistrzostwa Koła i Zakończenie Sezonu 2005


 

W dniu 12 listopada zostały zorganizowane na rzece Warcie w Stobnicy zawody kończące sezon 2005. Ponadto wyłoniły one Spinningowego Mistrza Koła.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 700. 20 zawodników uzbrojonych w spinningi lub żywcówki wyruszyło na pięciogodzinne polowanie na drapieżnika. Niebo lekko zachmurzone i wysoka temperatura jak na połowę listopada zachęcała do wędkowania. Pierwsza godzina napawała nadzieją na dobre wyniki, ponieważ już pierwsze rzuty przyniosły kilka niewymiarowych szczupaczków. Niestety końcowe wyniki nie zachwyciły. Do wagi została przyniesiona tylko jedna ryba. 50 centymetrowy i ważący 800 g szczupak dał zwycięstwo kol. Pawłowi P.

Po zawodach rozpalono grilla. A następnie urządzono zawody w rzucie kaloszem na odległość. Każdy z zawodników miał dwie próby. Uzyskiwane wyniki kształtowały się od 6,5 do 18 m. W tej konkurencji najlepszy okazał się kol. Przemysław P.

Kolejnym punktem imprezy było podsumowanie wszystkich zawodów i wyróżnienie najaktywniejszego wędkarza roku 2005, którym został kol. Przemysław R.

Całą imprezę zakończyły gorące flaki, które z godzinnym opóźnieniem dotarły na miejsce połowów.

12 listopad 2005


 

Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.