logo Koła baner koła

Spławikowe Mistrzostwa Koła Kadetów 2005

Opis Spławikowych Mistrzostw Koła Kadetów z dnia 4 czerwca 2005 r., które były połączone z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Po raz pierwszy w naszym Kole zostały zorganizowane osobne zawody (bez seniorów) o tytuł Mistrza Koła w kategorii Kadetów w Wędkarstwie Spławikowym, które połączono z otwartymi zawodami z okazji Dnia Dziecka. Zawody odbyły się na jez. Niepruszewskim.

11 uczestników o godz. 800 stawiło się na miejscu zbiórki przy głównej plaży, by już po półgodzinie wejść na pomost i rozpocząć trwającą 3 godz. rywalizację. Wśród nich było czterech młodzików reprezentujących nasze Koło, którzy jak się pod koniec zawodów okazało zajęli dwa pierwsze miejsca.

Pogoda mimo ostrzeżeń meteorologów dopisała. Młodych wędkarzy nie zniechęcił nawet 10 minutowy letni deszczyk. Uczestnicy w trakcie zawodów otrzymali słodycze, aby ryba lepiej brała. Niestety nic to nie pomogło. Ryba nie dopisała.

Zawody wygrał kol. Aleksander Poczta łowiąc 4 ukleje. Na drugim miejscu uplasował się z jednym 150g okonkiem kol. Krzysztof Krzyżaniak. Trzecie miejsce powędrowało za sprawą 100g okonka do kol. Marcina Ludwiczaka. Pozostałym zawodnikom szczęście nie dopisało i zakończyli zawody z zerowym wynikiem.

Po części oficjalnej: rozdaniu medali oraz wyróżnieniu odznaką "Wzorowy Młody Wędkarz" kol. Darii Korzeniewskiej, zorganizowano ognisko, przy którym wszyscy uczestnicy zawodów i osoby im towarzyszące z apetytem piekli sobie kiełbaski. Po posiłku zorganizowano konkurs z wiedzy wędkarskiej. Wszyscy zawodnicy wykazali się dużą wiedzą i nikt nie odszedł bez nagrody.