logo Koła baner koła

Otwarcie Sezonu 2005


 

Wspólne spotkanie nad wodą z okazji otwarcia sezonu wędkarskiego 2005 odbyło się 16 kwietnia nad jeziorem Niepruszewskim w Niepruszewie.

Towarzyskie zmagania wędkarskie rozpoczęły się o godzinie 800 i trwały do godziny 1200. W ciągu tych czterech godzin 15 uczestników złowiło po kilka drobnych leszczy i płoci. Tylko do jednego wędkarza uśmiechnął się los i wyholował kilowego karasia. Ze względu na pogłoski jakoby od kilku dni woda "ożyła" większość łowiących nastawiła się na ryby konkretnych rozmiarów. Niestety metoda jaka przeważała, czyli gruntowa, nie sprawdziła się. Jedyne ryby wyciągali ci, którzy nastawili się na delikatną spławikówke i na bardzo płytkiej wodzie łowili małe leszczyki i płotki. długość rybek nie przekraczała 20 cm Również głębokość łowiska dla większości pozostawiała wiele do życzenia, gdyż trzeba było łowić na maksymalnie 50 cm Pomimo słabych wyników humor i pogoda dopisywały, szczególnie przy wspólnym grillu po zakończeniu łowienia.

16 kwiecień 2005


 

Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.