logo Koła baner koła
Podlodowe Mistrzostwa Koła 2018 - II tura - Puchar Strykowa 2018

W dniu 11 marca 2018 r. na jeziorze Strykowskim w m. Strykowo rozegrane zostały drugie zawody towarzyskie w wędkarstwie podlodowym o Puchar jeziora Strykowskiego. Zawody te stanowiły również zakończenie tegorocznego cyklu zawodów podlodowych i wyłoniły Mistrza Koła. W zawodach udział wzięło 12 zawodników.

Trwające od tygodnia ocieplenie stawiało pod znakiem zapytania możliwość zorganizowania tych zawodów. Jednak pokrywa lodowa z dnia na dzień nie powstaje oraz z dnia na dzień nie znika. Tegoroczne mrozy zbudowały jednolitą pokrywę lodu na jeziorach, Kontrola ludu dzień przed zawodami dała wynik: 15 cm grubości i potwierdziła jednolitą strukturę na grubości 14 cm. Tym samym tafla lodu spełniała warunek bezpieczeństwa do rozegrania zawodów. Pomimo tego, że lód wydawał się bezpieczny, każdy z zawodników wyposażony był w indywidualne środki bezpieczeństwa takiej jak: skafandry pływające, linę o długości co najmniej 30 m, kolce asekuracyjne, kamizelki asekuracyjne lub rzutki ratunkowe.

Poranek nad jeziorem był przyjemny. Czuło się wiosnę pomimo temperatury wynoszącej 2 st. C. Było bezwietrznie, a niebo lekko zachmurzone. Temperatura szybko rosła i w południe wyniosła aż 15 st. C.

Wiosnę w powietrzu również czuły ryby, które były w zasięgu każdego zawodnika i wyniki były dość wyrównane. Dominowała płoć oraz drobny okoń. Rybka brała delikatnie i najlepszą metodą była mormyszka. Ze względy na głębokość 4 - 6 m, należało używać wersji wolframowych by szybciej sprowadzić przynętę na dno. Na zawodach okoń miał wymiar ochronny 20 cm, tym samym stosowanie jokresa jako zanęty sprowadzała stada okonków, które skutecznie przepędzały płotki. Brania wyglądały tak, że wyciągało się 4-5 płotek i nastawał spokój. Można było być pewnym, że za chwilę na haczyku zawiśnie okonek. Po 15 min wracały płotki i sytuacja się powtarzała. Warto było wtedy zmienić otwór w lodzie (każdy zawodnik mógł wywiercić dwa otwory na początku zawodów) by połowić kilka płotek, które jeszcze nie zostały pogonione przez okonia.

Wyniki były bardzo dobre. Złowiliśmy 49,575 kg ryb. Poszczególni zawodnicy złowili:
Krystian Rynarzewski - 7700g
Andrzej Trajnerowicz - 7040g
Czesław Urbaniak - 6920g
Jerzy Musiał - 5140g
Aleksander Andrejczuk - 4795g
Stanisław Nowicki - 4635g
Przemysław Rynarzewski - 3880g
Przemysław Woźniak - 3380g
Jacek Marciniak - 2055g
Jan Gracz - 1780g
Zdzisław Ludwikowski - 1575g
Andrzej Cichocki - 675g

Zdjęcia
zdjecie z zebrania zdjecie z zebrania
zdjecie z zebrania zdjecie z zebrania
zdjecie z zebrania zdjecie z zebrania
zdjecie z zebrania zdjecie z zebrania
zdjecie z zebrania zdjecie z zebrania
zdjecie z zebrania zdjecie z zebrania
zdjecie z zebrania zdjecie z zebrania
zdjecie z zebrania zdjecie z zebrania
zdjecie z zebrania zdjecie z zebrania
Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.