logo Koła baner koła
Puchar Kiekrza 2018

W dniu 3 czerwca 2018 r. na jeziorze Kierskim w Kiekrz zorganizowane zostały spinningowe zawody wędkarskie z łodzi. W zawodach udział wzięło 7 osób. Aby zapewnić zawodnikom łodzie skorzystaliśmy z gościnności stanicy wędkarskiej Koła Odlewnik Poznań, która posiada 5 łódek.

Poranek był bardzo przyjemny i ciepły. Po okresie upałów, wędkowanie w pochmurny poranek było idealną pogoda wędkarską. Słońce dopiero zaczęło operować około południa, kiedy wiatr rozgonił chmury a niebo się wyklarowało.

Od rana na wodzie można było zaobserwować przede wszystkim żerowanie boleni. Bardzo widowiskowo atakowały one stada uklei. Pozostałe gatunki drapieżników reagowały bardzo leniwie. Ekipy na łódkach podzieliły się na tych co obławiają od razu przybrzeżne sitowie, oraz tych szukających okoni na podwodnych górkach, z których trzy były w zasięgu wioseł naszych obsad. W obu przypadkach wyniki były mizerne. Przy trzcinach za drobnica uganiała się okoniowa młodzież, a na podwodnych górkach stada okoni nie interesowały się podanymi przynętami. Na 7 uczestników zawodów po wymiarowym okoniu zapunktowało 6, z czego tylko Piotrowi udało się złowić dwie sztuki. Tym samym Piotr zwyciężył wyprzedzając o 10 pkt. Przemka, który złowił największą rybę zawodów - okonia 24,8 cm.

Wyniki zawodów:
1. Piotr Sobisiak - 240 pkt
2. Przemysław Woźniak - 230 pkt
3. Stanisław Nowicki - 190 pkt
4. Zdzisław Ludwikowski - 170 pkt
5. Jan Gracz - 130 pkt, ryba 19,5 cm
6. Andrzej Cichocki - 130 pkt, ryba 19,2 cm
NK. Marian Brzostowicz

Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.