logo Koła baner koła
Puchar Odry 2018

dniu 20 maja 2018 r. na rzece Odrze w m. Przewóz zorganizowane zostały spinningowe zawody wędkarskie. W zawodach udział wzięło 11 osób. Przed rozpoczęciem zawodów chwilą ciszy wspomniano naszego zmarłego kolegę Jacka Marciniaka, z którym tak nie dawno rozmawialiśmy i śmialiśmy się, który tydzień wcześniej zwyciężył w naszych zawodach spławikowych, a dzisiaj miał pokazać nam jak się spinninguje na Odrze.

Zawody miały bardzo sportowy i towarzyski charakter. Dzień był letni, tylko chłód jaki panował w cieniu przypominał, że to wiosna. Poziom rzeki był w sam raz, nie za wysoki i nie za niski. Widać było ataki boleni jak i drobnego klenia żerującego na płyciznach i przelewach. Przejrzystość wody wynosiła około 30 cm. W tym upatrujemy słabe wyniki. Ryby brały przede wszystkim na przynęty mocno pracujące jak obrotówki. Na gumki praktycznie brań nie było. Podczas 5 godzinnych zawodów złowiono dwa piękne bolenie 67,0 i 62,0 cm, klenia 36,1 cm, oraz 5 okoni.

Wyniki zawodów:
1. Stanisław Nowicki - 2030 pkt
2. Piotr Sobisiak - 1690 pkt
3. Czesław Urbaniak - 720 pkt
4. Jan Gracz - 310 pkt
NK. Przemysław Woźniak, Marian Brzostowicz, Zdzisław Ludwikowski, Andrzej Cichocki, Andrzej Kaczmarek, Dariusz Kaczmarek, Bartosz Wojkiewicz

Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.