logo Koła baner koła
Puchar Lata 2017

W dniach 1 - 2 lipca 2017 r. na żwirowni Batorowo k/Poznania zorganizowane zostały nocne zawody wędkarskie. W zawodach udział wzięło 9 Członków Koła. Pogoda podczas zawodów była kapryśna. Trochę słońca, trochę deszczu, a ogólnie pochmurnie. Żwirownia okazała się ciekawym łowiskiem. Dobra jest lokalizacja akwenu, możliwość dojazdu do większości stanowisk oraz spokój nad wodą. Mankamenty to mała liczba miejsc do wędkowania i rosnąca na całej powierzchni wody tzw. merta (rogatek, moczarka, itp.). Maksymalnie można na akwenie zorganizować zawody na 15 osób, przy czym wędkowanie metodą gruntową możliwe jest tylko na kilku stanowiskach, które wcześniej przygotowali wędkarze. Smutnym widokiem były również podrzucone na wjeśdzie śmieci przez pseudowędkarzy i okolicznych mieszkańców. Na szczęście na stanowiskach panował porządek, zarówno przed naszym wejściem jak i po zakończeniu zawodów. Podczas wędkowania można było zaobserwować, że miejscowi wędkarze nastawiają się głównie na połów karpi oraz szczupaków na żywca. Podczas naszych zawodów, można było wędkować na dwie wędki metodą spławikowo-gruntową. Zarastający akwen praktycznie wyeliminował tą drugą metodę. Jedynie Michał do końca czekał na branie karpia. Pozostali zawodnicy wędkowali klasyczną spławikówką. Dominowały 5 - 6 m baty. Łowiono głównie drobną płotkę i wzdrążkę. Do siatek trafiło też kilka krąpików, okonków i jeden piękny karaś pospolity. Największe ryby złowili koledzy Krystian Rynarzewski - karaś pospolity o wadze 910 g i Zdzisław Ludwikowski - wzdręga o wadze 440 g. Podczas zawodów kuchnią opiekował się Gospodarz Koła kol. Marian Brzostowicz, który przez całą dobę serwował gorącą kawę, wodę mineralną, oraz chleb ze smalcem i kiszonymi ogórkami (które przygotował Zdzisław). Ponadto przygotował golonki na kolację i białą kiełbasę na śniadanie. Całość zawodów przebiegła w towarzyskiej i przyjemnej atmosferze. Łącznie złowiono blisko 13 kg ryb.

Na koniec podziękować chcemy Gospodarzowi Koła PZW Nr 59 Rzemieślnik z Poznania, który na łowisko przybył już dzień wcześniej, aby dopilnować niezajmowania stanowisk przez innych wędkarzy, którzy nagminnie niszczyli wywieszane tabliczki i kartki z informacją o zawodach.

W zawodach zwyciężyli:
1. Krystian Rynarzewski - 3890 g
2. Stanisław Nowicki - 2680 g
3. Jacek Marciniak - 1555 g
4. Andrzej Cichocki - 1185 g
5. Andrzej Nowicki - 980 g
6. Przemysław Woźniak - 965 g
7. Marian Brzostowicz - 740 g
8. Zdzisław Ludwikowski - 720 g
NK. Michał Molenda - 0 g

Fotografie:

zdjecie z zawododów zdjecie z zawododów
zdjecie z zawododów zdjecie z zawododów
zdjecie z zawododów zdjecie z zawododów
zdjecie z zawododów zdjecie z zawododów
zdjecie z zawododów zdjecie z zawododów
zdjecie z zawododów zdjecie z zawododów
zdjecie z zawododów zdjecie z zawododów
zdjecie z zawododów zdjecie z zawododów
Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.