logo Koła baner koła
Puchar Róży Wiatrów 2016

W dniach 30 września - 1 października rozegrane zostały morskie zawody wędkarskie o Puchar Róży Wiatrów. Zawody przeprowadzono na plaży w Kołobrzegu w dwóch turach. W zawodach udział wzięło sześcioro zawodników.

Dzień pierwszy w którym przyszło nam wędkować był chłodny i wietrzny. Stan morza wynosił 3 w skali Beauforta i prądy niosły dużo zielska. W tych warunkach żadnemu zawodnikowi nie udało się złowić ryby. Prognozy na sobotę były dużo lepsze i liczyliśmy na zdecydowanie lepsze wyniki w sobotę. Już do południa koledzy będący w Łazach meldowali o złowieniu paru 2 kg leszczy i flądry co wzmagało nadzieje. Morze się uspokoiło, a wodorosty opadły i pozwalały wędkować. Niestety ryby w Kołobrzegu nie dopisały, a pogoda wieczorem się popsuła i było ponownie wietrznie i deszczowo. Złowiono tylko dwie flądry z czego tylko jedna mogła zostać zaliczona do punktacji. Największą rybę zawodów - flądrę mierzącą 40,8 cm złowił kol. Zdzisław Ludwikowski, który tym samym zwyciężył w zawodach i w klasyfikacji największej ryby morskiej.

Klasyfikacja w zawodach:
1. Zdzisław Ludwikowski - 7 pkt sekt - 51 pkt za ryby
NK. Aleksander Andrejczuk - 12 pkt sekt - 0 pkt za ryby
NK. Marian Brzostowicz - 12 pkt sekt - 0 pkt za ryby
NK. Andrzej Cichocki - 12 pkt sekt - 0 pkt za ryby
NK. Jan Gracz - 12 pkt sekt - 0 pkt za ryby
NK. Krystian Rynarzewski - 12 pkt sekt - 0 pkt za ryby

Fotografie

zdjecie z zawododów zdjecie z zawododów zdjecie z zawododów
zdjecie z zawododów zdjecie z zawododów zdjecie z zawododów
Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.