logo Koła baner koła
Puchar Odry 2016

W dniu 24 września 2016 r. rozegraliśmy towarzyskie zawody spinningowe na rzece Odrze w miejscowości Przewóz. Do udziału w zawodach zgłosiło się 11 zawodników. Pogodę mieliśmy wyśmienitą. Stan rzeki pozwalał na brodzenie i obławianie rozległych piaszczysto-żwirowych łach na których żerowały okonie. Udało się skusić kilkanaście miarowych ryb do brania. Największą rybą zawodów, która została złowiona 15 min przed końcem zawodów, był 80 cm szczupak. Ryba ta skusiła się na przynętę podaną przez Dariusza Kaczmarka. Ten piękny okaz wywindował zawodnika na pierwszą pozycję. Drugie miejsce zajął Piotr Sobisiak. Skusił on do brania 52 cm bolenia i 5 okoni. Trzecie miejsce wywalczył łowiąc 33 cm klenia Bartosz Wojkiewicz. Łącznie złowiliśmy po jednym okazie szczupaka, bolenia i klenia oraz 14 okoni, z których największy miał 28,5 cm i został złowiony przez Przemka Woźniaka. Po wręczeniu pucharów i dyplomów najlepszym zawodnikom tego dnia, udaliśmy się na wspólny obiad do Zajazdu We Młynie w Lubięcinie, który nas mile zaskoczył obsługą i serwowanym posiłkiem.

Wszystkie złowione przez nas ryby były zmierzone i niezwłocznie wypuszczone do rzeki. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku rzeka nas jeszcze hojniej obdarzy rybami.

Wyniki zawodów:
1. Dariusz Kaczmarek - 2250 pkt
2. Piotr Sobisiak - 1510 pkt
3. Bartosz Wojkiewicz - 430 pkt
4. Przemysław Woźniak - 420 pkt
5. Zdzisław Potocki - 330 pkt
6. Stanisław Nowicki - 260 pkt
7. Marian Brzostowicz - 210 pkt
8. Zdzisław Ludwikowski - 70 pkt
NK. Andrzej Trajnerowicz - 0 pkt
NK. Andrzej Cichocki - 0 pkt
NK. Andrzej Kaczmarek - 0 pkt

Fotografie

zdjecie z zawododów zdjecie z zawododów zdjecie z zawododów
zdjecie z zawododów zdjecie z zawododów zdjecie z zawododów
zdjecie z zawododów zdjecie z zawododów zdjecie z zawododów
zdjecie z zawododów zdjecie z zawododów zdjecie z zawododów
Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.