logo Koła baner koła
Puchar Świtezianki
Spinningowy falstart

W dniu 28 sierpnia 2016 r. rozegrane zostały pierwsze tegoroczne zawody spinningowe. W związku z tym, że nie udało się znaleźć 9 łódek do wypożyczenia, zawody rozegrane zostały na jeziorze Radziszewskim z brzegu. Jezioro to położone jest w Puszczy Nadnoteckiej, pięknie otoczone lasem sosnowym. W południowej części jeziora jest kąpielisko i domki rekreacyjne. Północną część stanowi płytka zatoka porośnięta trzciną i rogatkiem. Woda w jeziorze jest krystalicznie przejrzysta a brzegi dostępne do wędkowania w woderach. Jezioro to słynie z pięknych okoni, które skutecznie łowią miejscowi z łodzi. W zawodach udział wzięło 13 Członków naszego Koła. Pięciogodzinną rywalizację rozpoczęliśmy o godzinie 8:00. Na tym można by zakończyć recenzję z wędkowania, ponieważ upały zrobiły swoje. Ryba zeszła na głębszą wodę, a pas roślinności zanurzonej uniemożliwiał skuteczne wędkowanie z brzegu. Piaszczyste brzegi patrolowały jedynie niemiarowe okonki, które były jedynym przyłowem podczas tych zawodów. Żaden z zawodników nie zapunktował. To były pierwsze nasze zawody, gdzie nawet najlepsi zeszli z łowiska o kiju.

Zawody o puchar Świtezianki zakończyliśmy przy grzanej kiełbasie; a na pocieszenie dla uczestników zawodów rozlosowane zostały drobne upominki ufundowane przez kol. Andrzeja Trajnerowicza za co dziękujemy.

Wyniki zawodów :)
NK. Przemysław Woźniak
NK. Marian Brzostowicz
NK. Michał Molenda
NK. Zdzisław Potocki
NK. Andrzej Trajnerowicz
NK. Andrzej Cichocki
NK. Zdzisław Ludwikowski
NK. Bartosz Wojkiewicz
NK. Dariusz Kaczmarek
NK. Andrzej kaczmarek
NK. Stanisław Nowicki
NK. Aleksander Andrejczuk
NK. Piotr Sobisiak

Fotografie

zdjecie z zawododów zdjecie z zawododów zdjecie z zawododów
zdjecie z zawododów    
Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.