logo Koła baner koła
Nocne zawody wędkarskie 2015

W dniach 4 - 5 lipca 2015 roku na zalewie Radzyny Duże zorganizowaliśmy nocne towarzyskie zawody wędkarskie. W zawodach wzięło udział 18 osób. Wędkowaliśmy od godz. 15:00 w sobotę do godziny 9:00 w niedzielę.

Klasycznie opis zawodów zaczniemy od pogody. Było upalnie. W telewizji określili to jako najgorętsze dni lata 2015. Temperatura w cieniu wynosiła 36 stopni Celsjusza. Dopiero zachód słońca przyniósł ulgę. Była to również pierwsza ciepła noc tego roku. Temperatura oscylowała w okolica 22 stopni. Na szczęście prognoza synoptyczna nie do końca się sprawdziła i poranek był pochmurny. Na zachodzie w oddali przechodziła burza. Powietrze było parne ale bez słońca, które to z pewnością nie pozwoliłoby wędkować do 9 rano.

Wcześniejsze rozpoznanie poczynione przez kilku kolegów dawało duże szanse na ładne wyniki. Jeszcze 2 tygodnie wcześniej złowienie 10 kg leszczy byłoby zwyczajnym wynikiem. Na tydzień przed zawodami meldowano, że bierze ładna płoć tzw. wagrówa. Dopiero dzień zawodów przyniósł zupełnie inne nowiny. Przed nami zawody od rano organizowało inne Koło poznańskie. Najlepszy z zawodników osiągnął wynik trochę ponad 3 kg. My się tym nie zraziliśmy. Wszak nastawieni byliśmy na gruntową zasiadkę na grubego leszcza. Zbiornik oczywiście zweryfikował nasze fantazje. Trafiło się parę 1,5 kg leszczy jednak były to pojedyncze sztuki. W siatkach było niewiele ryb. Po 4 - 5 sztuk. Wyłącznie osoby wędkujące na bata wyłuskały miarowe leszczyki i płotki w większej ilości. W tym miejscu zaznaczamy, że podczas zawodów wprowadziliśmy wymiar ochronny dla ryb, które go w naturze nie maja na 15 cm. Pierwsza część zawodów nie przyniosła dobrych wyników. Już było wiadomo, że ryba nie żeruje. Nie ma co się jej dziwić skoro takie upały. Nadzieje mieliśmy jeszcze na wędkowanie nocne, które rozpoczęło się zaraz po wspólnej biesiadzie przy grillu. Księżyc wstał zaraz po zachodzie słońca. Był to trzeci dzień nowiu więc w nocy było całkiem widno. Mała dygresja: kalendarz wędkarski na 3 dzień nowiu wieszczył słabe brania, może tutaj również należy poszukać przyczyny skromnych wyników. W nocy nie złowiono żadnych konkretnych ryb. Pojedyncze brania w nocy zakończyły się holowaniem małego leszczyka. Nie brały również drapieżniki. Dopiero świt przyniósł lekkie ożywienie w wodzie. Sporo drobnicy na płyciznach baraszkowało. W pierwszych godzinach po wschodzie słońca zaraz po przejściu kapuśniaczka ryba niemrawo ale brała. Złowiono kilkanaście płoci, okoni i leszczy. Wraz z rosnącym nasłonecznieniem ryba przestawała żerować. Do ostatniej godziny z wędką w ręku pozostała połowa zawodników. Końcowe wyniki przedstawiają się następująco:
1. Przemysław Rynarzewski - 3635 g
2. Maciej Kasztelan - 3540 g
3. Stanisław Nowicki - 3420 g - złowił leszcza 1565 g, 48,5 cm
4. Bartosz Wojkiewicz - 3370 g - złowił leszcza 1560 g, 49 cm
5. Dariusz Szymanowski - 2045 g
6. Krystian Rynarzewski - 1950 g
7. Zdzisław Potocki - 1370 g - złowił leszcza 915 g, 43 cm
8. Zdzisław Ludwiskowski - 1360 g
9. Andrzej Cichocki - 940 g
10. Dariusz Kaczmarek - 865 g
11. Czesław Urbaniak - 835 g
12. Michał Molenda - 785 g - złowił okonia 25 cm
13. Aleksander Andrejczuk - 690 g
14. Andrzej Woźniak - 620 g
15. Przemysław Woźniak - 585 g
16. Maciej Górski - 520 g
17. Andrzej Kaczmarek - 425 g
18. Marian Brzostowicz - 285 g

zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.