logo Koła baner koła
Puchar Białokosza 2015

W dniu 28 czerwca 2015 roku zorganizowano spinningowe zawody wędkarskie z łodzi na jeziorze Białokosz k/Pniew. Pogoda nas nie rozpieszczała. Całą noc padał deszcz i frekwencja na zawodach stała pod znakiem zapytania. Na szczęście zawody przebiegały w dobrych warunkach tzw. wędkarskich a zgłoszeni zawodnicy dojechali. Dzień wcześniej na jeziorze odbywały się Klubowe Mistrzostwa Okręgu w których złowiono sandacza, kilka szczupaków i kilkanaście okoni, więc nadzieje na dobry wynik były. Znaliśmy orientacyjnie miejscówki, gdzie łowiono ryby jak i wiedzieliśmy co było najskuteczniejszą przynęta. Niestety nie pomogło to nam osiągnąć dobrych wyników. Ryba nie żerowała. Spadek ciśnienia jaki miał miejsce spowodował, że ryba była niemrawa. Niektórzy zawodnicy zaobserwowali odprowadzanie przynęty przez garbusy bez większego zainteresowania. Ryby złowiło wyłącznie trzech zawodników. Był to sandacz oraz 8 okoni. Sandacza i 3 okonie złowił Piotr Sobisiak, który tym samym zwyciężył w tych zawodach. Sandacz mierzył 56,8 cm i został złowiony na jasna gumę metodą drop-shot. Drugie miejsce wywalczył Bartosz Wojkiewicz, który złowił dwa okonie wyprzedzając Olka Andrejczuka, który złowił trzy okonie jednak były to sztuki znacznie mniejsze. Największy okoń złowiony przez Bartosza mierzył 31,0 cm.

Wyniki:
1. Piotr Sobisiak - 1710 pkt (4 sztuki, naj. ryba 56,8 cm)
2. Bartosz Wojkiewicz - 520 pkt (2 sztuki, naj. ryba 31,0 cm)
3. Aleksander Andrejczuk - 410 pkt (3 sztuki, naj. ryba 20,0 cm)
14. Przemysław Woźniak, Andrzej Woźniak, Krystian Rynarzewski, Andrzej Cichocki, Zdzisław Ludwikowski, Piotr Behr, Marian Brzostowicz, Zdzisław Potocki, Michał Molenda, Stanisław Nowicki, Krzysztof Brzostowicz - nieklasyfikowani (0 sztuk)

zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
  zdj z zawodów  
Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.