logo Koła baner koła
Puchar Warty 2015

W dniu 18 października 2015 r. zorganizowane zostały trzecie z cyklu mistrzostw Koła zawody spinningowe o Puchar Warty. W zawodach udział wzięło 11 osób. Wędkowaliśmy na rzece Warcie w Obrzycku. Przez sześć godzin udało nam się złowić jednego szczupaka i dziesięć okoni. Wodowskaz na rzece we Wronkach w dniu zawodów wskazywał stan wody w strefie stanów niskich wynoszący 134 cm i był wyższy o 10 cm niż tydzień wcześniej. Po letniej niżówce, każdy przybór witany jest z entuzjazmem. Mimo tego, że poziom rzeki się podniósł, miejsca okoniowe, znane z poprzednich lat, były całkowicie odkryte i porośnięte trawą. Ryb szukaliśmy w głębszych zatokach i wzdłuż kamienistej opaski naprzeciwko zamku. Spod kamieni udało się wydłubać zaledwie jednego okonia. Pozostałe zostały złowione na gumki w głębszych zatoczkach. Szczupak natomiast wybrał sobie miejsce w pod przybrzeżną roślinnością w spokojnej zatoczce. Łowcą szczupaka, który mierzył 54,2 cm był Michał Molenda. Okonie najskuteczniej przypilnował Zdzisław Potocki, który złowił ich siedem. Takiego wyniku nie powstydziliby się najlepsi zawodnicy wyczynowi. Rybę złowili również koledzy: Piotr Sobiesiak (2 okonie) i Przemysław Woźniak (1 okoń). Zawody podsumowane zostały w restauracji Na Skarpie w Obrzycku, gdzie poza uhonorowaniem pucharami zwycięzców zawodów wręczono medale Mistrzom Koła w dyscyplinie spinningowej za rok 2015. Mistrzem Koła został Piotr Sobisiak, Wicemistrzem Bartosz Wojkiewicz, a II Wicemistrzem Aleksander Andrejczuk.

Wyniki zawodów:
1. Michał Molenda - 1000 pkt
2. Zdzisław Potocki - 770 pkt
3. Piotr Sobisiak - 220 pkt
4. Przemysław Woźniak - 110 pkt
NK. Aleksander Andrejczuk, Andrzej Cichocki, Andrzej Woźniak, Zdzisław Ludwikowski, Marian Brzostowicz, Stanisław Nowicki, Bartosz Wojkiewicz.

Fotografie
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów  
Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.