logo Koła baner koła
Puchar Karwi 2015

W dniu 10 października 2015 roku zorganizowane zostały zawody wędkarskie o Puchar Karwi w dyscyplinie morskiej w połowach brzegowych z plaży na przynęty naturalne. W zawodach udział wzięło 8 zawodników.

Wędkowaliśmy od godziny 13:00 do godziny 22:00. Wstępnie planowaliśmy zacząć zawody dopiero o 15:00 lecz piękna słoneczna pogoda pognała wszystkich uczestników na plaże już trzy godziny wcześniej. Dopisała nam pogoda jak i koleżeńska atmosfera, nie dopisały ryby. Karwia słynie przede wszystkim z dorszy, ale mieliśmy również nadzieje na połowienie fląder i leszczy. Morze zweryfikowało nasze oczekiwania. Pierwszą rybę złowiono dopiero po zachodzie słońca. Była to flądra mierząca 27,3 cm. Złowił ją Prezes Koła. O godzinie 20:00 żerować zaczęły dorsze. Pierwsze ryby złowili wędkujący w okolicy miejscowi wędkarze. U nas pierwsza ryba z tego gatunku została złowiona o 21:00, mierzyła 38,1 cm, a łowcą był Zdzisław Ludwikowski. Na pół godziny przed zakończeniem zawodów drugiego, ostatniego i największego dorsza złowił Marian Brzostowicz. Ryba mierzyła 38,7 cm. Wszystkie ryby złowione zostały na tubisy. Na czerwone robaki czy filety ze śledzia nie mieliśmy nawet brania. Tubis o tej porze roku na karwieńskiej plaży jest przynętą nr 1. Niestety możliwości jego pozyskania nie należą do najłatwiejszych, szczególnie jak trzeba go nałowić bezpośrednio przed zawodami. Rybek tych nie udało się nam pozyskać w wystarczających ilościach. Mieliśmy do dyspozycji zaledwie po 2 - 3 sztuki na osobę. Po dziewięciogodzinnym wędkowaniu zmęczeni wróciliśmy do Columbusa - ośrodka w którym mieszkaliśmy.

Zakończenie zawodów i wręczenie dyplomów miało miejsce w niedzielę rano. Zawody te podsumowały jednocześnie cykl zawodów morskich o tytuł Mistrza Koła. Troje zawodników dosłownie o małe punkty rozdzieliło pomiędzy siebie tytuły. Zarówno Aleksander Andrejczuk jak i Zdzisław Ludwikowski i Marian Brzostowicz mieli po 7 pkt. za zajęte miejsca w obu zawodach morskich. Zadecydowały wyniki z zawodów wiosennych w Łazach. Mistrzostwo Koła powędrowało do Olka, Wicemistrzostwo do Zdzisława, a II Wicemistrzem został Marian Brzostowicz, który w tych zawodach bronił jednocześnie honor Wicemistrza Okręgu, którego wywalczył w bieżącym roku w Mistrzostwach Okręgu.

Wyniki zawodów:
1. Marian Brzostwoicz - dorsz 38,7 cm, 49 pkt
2. Zdzisław Ludwikowski - dorsz 38,1 cm, 49 pkt
3. Aleksander Andrejczuk - stornia 27,3 cm, 38 pkt
NK. Przemysław Woźniak, Krystian Rynarzewski, Przemysław Rynarzewski, Bartosz Wojkiewicz, Andrzej Cichocki - brak ryb

Fotografie
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.