logo Koła baner koła
Puchar Strykowa 2014

W dniu 8 lutego 2014 r. rozegrane zostały zawody podlodowe "Puchar Strykowa", pierwsze zawody wędkarskie Naszego Koła w roku 2014. Do ostatniej chwili rozegranie zawodów stało pod znakiem zapytania, ze względu na odwilż. Jednakże, dwa dni poprzedzające zawody były częściowo pochmurne, co znacznie ograniczyło topnienie lodu. 8 luty da się zapamiętać jako wiosna w środku zimy. Temperatura 10 stopni C oraz słoneczna aura była znakomitym czasem na wędkowanie. Tafla lodu pokrywająca jezioro Strykowskie we wsi Januszewice wynosiła 20 cm, była gładka i przeźroczysta.

W zawodach udział wzięło 9 Członków Naszego Koła. Po rozlosowaniu sektorów o godzinie 8:15 rano rozpoczęliśmy 3 godzinne wędkowanie. Ryba była na wszystkich stanowiskach i dość równomiernie rozłożona. Na mormyszkę i spławik brały doskonale leszcze i krąpie. Niestety wielkość ryb pozostawiała trochę do życzenia. Drobna rybka skutecznie skubała ochotę założoną na mormyszkę nie dając się zaciąć. Przechytrzenie drobnego krąpia było sztuką, ale aby myśleć o wygranej, należało poszukać większej ryby. Złowienie dwóch lub trzech "dłoniaków" lub trafienie okonia stanowiło nie lada bonus.

Zwycięstwo przypadło Kol. Andrzejowi Trajnerowiczowi, który złowił 3,5 kg ryb. Rywalizacja pomiędzy poszczególnymi zawodnikami była bardzo wyrównana i o miejscu wyższym lub niższym decydowała dosłownie jedna ryba. Łącznie złowiliśmy 15,140 kg krapi, leszczy, płoci i okoni. Kolejne miejsca wywalczyli:
1. Andrzej Trajnerowicz - 3530g
2. Aleksander Andrejczuk - 2705g
3. Przemyslaw Woźniak - 1860g
3. Jerzy Musiał - 1860g
5. Maciej Kasztelan - 1775g
6. Mirosław Błaszak - 1670g
7. Stanisław Nowicki - 965
8. Zdzisław Potocki - 415g
9. Marian Brzostowicz - 360gFotorelacja
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.