logo Koła baner koła
Podlodowe Mistrzostwa Koła 2014

W związku z odwołaniem zawodów o Puchar Radzyn oraz o Puchar Niepruszewa ze względu na odwilż i niebezpieczna pokrywę lodową, Mistrz Koła, zostaje wyłoniony z I tury tj. zawodów o Puchar Strykowa.
Tytuł Mistrza Koła w dyscyplinie podlodowej zdobył Andrzej Trajnerowicz - 1 pkt;
Tytuł Wicemistrza Koła w dyscyplnie podlodowej zdoby Aleksander Andrejczuk - 2 pkt;
Tytuł II Wicemistrza Koła w dyscyplnie podlodowej wywalczyli egzekwio Przemyslaw Woźniak i Jerzy Musiał - 3 pkt.Regulamin i harmonogram Mistrzostw Koła w dyscyplinie podlodowej:
1. Miejsce i data zawodów:
   a. Puchar Strykowa - 8 luty 2014r. j. Strykowskie
   b. Puchar Radzyn - 15 luty 2014r. zal. Radzyny
   c. Puchar Niepruszewa - 1 marzec 2014r. j. Niepruszewskie
2. Zawody odbędą się w przypadku występowania jednolitej pokrywy lodowej o grubości nie mniejszej niż 15 cm i przy temperaturze powietrza nie niższej niż -20 st. C.
3. Dla zawodów odwołanych nie przewiduje się innego terminu ich rozegrania. O odwołaniu zawodów Zarząd Koła poinformuje z co najmniej 3 dniowym wyprzedzeniem.
4. W zawodach udział mogą wziąć tylko Członkowie Koła, którzy opłacą składki członkowskie na rok 2014.
5. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 dni przed planowaną data zawodów.
6. Wędkujemy na jedną wędkę metodą spławikową, przy pomocy mormyszki lub blaszki podlodowej.
7. Zasady bezpieczeństwa
   a. Każdy zawodnik zobowiązany jest posiadać indywidualne środki bezpieczeństwa - ratunkowe np. kombinezon wypornościowy, linę przywiązaną do pasa i rozciągniętą na lodzie, rzutkę ratunkową, kolce, kamizelkę ratunkową itp.
   b. Wiertła, które nie są używane, muszą być wkręcone w lód.

8. Każdy zawodnik wędkuje na osobnym stanowisku, którego szerokość wynosi 10 m, a głębokość w jezioro będzie ograniczona taśmą.
9. Ryby złowione w zawodach (po ich zakończeniu) zabezpiecza zawodnik.
10. Otwory w lodzie można wykonywać tylko za pomocą wiertła ręcznego do lodu. Nie wolno stosować pierzchni lub siekier.
11. Wszystkie czynności powinny być wykonywane przez zawodnika spokojnie i ze szczególną rozwagą nie przeszkadzając innym zawodnikom.
12. Zabrania się stosowania echosond i kamer podlodowych.
13. Po zakończeniu zawodów zawodnik pozostaje przy swoim stanowisku, aż do momentu przybycia sędziego, przekazuje ryby sędziemu, jest obecny przy ważeniu ryb i podpisuje kartę startową.
14. Za niestosowanie się do RAPR PZW (np. połów ryb niewymiarowych), regulaminu zawodów (np. połów na większą liczbę wędek) lub wytycznych, sędziego głównego i organizatora zawodów, przedstawionych na zbiórce, zawodnik zostaje zdyskwalifikowany w zawodach.
15. Zagadnienia nie uregulowane niniejszym regulaminem zawarte zostały w Uchwale Zarządu Koła z dnia 16 grudnia 2013r.w sprawie regulaminu rozgrywania Mistrzostw Koła dostępnej na stronie Internetowej Koła.
16. Harmonogram zawodów:
   a. 8:00 zbiórka
   b. 8:30 - rozpoczęcie wędkowania
   c. 11:30 - zakończenie wędkowania
   d. 12:30 - ciepły posiłek
   e. 13:30 - zakończenie zawodów

Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.