logo Koła baner koła
I Morskie Mistrzostwa Okręgu w połowach z brzegu 2014

W dniu 31 maja 2014 roku rozegrane zostały I Morskie Mistrzostwa Okręgu w połowach brzegowych z plaży. Zostały one zorganizowane w miejsce odwołanych zawodów Grand Prix Polski, które to nie odbyły się ze względu na znikome zainteresowanie.

Do zawodów okręgowych zgłosiła się garstka zawodników, jednak miejmy nadzieję, że to zalążek większej przyszłorocznej frekwencji.

Zawody rozpoczął piątkowy trening, który był nieobowiązkowy, jednak przyniósł jedną smutna informację - ryba nie brała. Flądry nie było a leszcz trafiał się sporadycznie. Po przeanalizowaniu wyników podczas piątkowej odprawy wyznaczono teren zawodów na prawo od Łaz w stronę falochronów w Dąbkach.

Pierwsza tura zawodów przeprowadzona została w godzinach od 6:00 do 12:00. O 5:00 rano rześki poranek na plaży przywitał nas spokojna pogodą. Niestety w trakcie tej tury wiatr się wzmagał a niebo było pokryte chmurami. Większość zawodników ustawiła się bliżej Łaz, co okazało się złym pomysłem. W tej okolicy była dość rozległa mielizna i próżno było szukać ryb. Na haczyk trafiła przede wszystkim płotka o długości 22 cm, których złowiono 5 sztuk. Złowiono również 2 leszcze, 1 flądre i 1 babkę byczą. Turę wygrał kol. Aleksander Andrejczuk z wynikiem 103 pkt, który złowił 2 płotki i jedna flądre.

Druga tura zawodów trwała od godziny 16:00 do 22:00. Niebo się wypogodziło a wiatr zdecydowanie się wyciszył. Również morze z początkowego stanu 3-4 ucichło do 2. Zawodnicy na druga turę bardziej rozciągnęli się wzdłuż terenu zawodów. A zdecydowana większość ruszyła w stronę falochronów. Było do dobre posunięcie, które przyniosło zdecydowanie lepsze i ciekawe wyniki II tury. Złowiono 4 leszcze, 3 węgorze, 3 byczk i 3 płocie. Zwycięzcą II tury został kol. Przemysław Woźniak z wynikiem 155 pkt, który złowił 2 leszcze i jedna płoć.

Z plaży zawodnicy zeszli o 23:00 a w niedzielny poranek dokonano ogłoszenia wyników i udekorowania zwycięzców. Po podliczeniu wyników Mistrzem Okręgu w połowach brzegowych z plaży został kol. Aleksander Andrejczuk. Wicemistrzostwo powędrowało do kol. Jerzego Musiała a II Wicemistrzem został Przemysław Rynarzewski. Cała trójka podczas zawodów reprezentowała Koło PZW Nr 42 Uniwersytet Medyczny z Poznania.

Dalsze miejsca zajęli: 4. Przemysław Zalisz - Klub Konger Poznań 5. Przemysław Woźniak - Koło PZW 42 Poznań 6. Jan Bubień - Klub Konger Poznań 7. Piotr Pietrzyk - Klub Konger Poznań 8. Marian Brzostowicz - Koło PZW 42 Poznań 8. Marcin Wiśniewski - Koło PZW 119 Sieraków 8. Tomasz Wiśniewski - Koło PZW 119 Sieraków

pdfWyniki szczegółowe
Fotorelacja
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów  
Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.