logo Koła baner koła
Puchar Warty 2013

W dniu 12 maja 2013 roku odbyły się zawody spinningowe "Puchar Warty 2013", które były I turą Spinningowych Mistrzostw Koła. Zawody przeprowadzone zostały na rzece Warcie w Biedrusku i w Bolechowie.

Rzeka w dniu zawodów nie sprzyjała zawodnikom. Wysoki poziom wody oraz jej nieustanny wzrost, spowodował, że łowisko było trudne technicznie. Główki były w większości zatopione i pozostawało metodyczne obławianie prostek. Ryb było niewiele. Złowienie okonia wymagało posyłania przynęt pod zwisające do wody gałęzie oraz na prowadzenie przynęt pomiędzy korytarzami zatopionych traw. Mimo wszystko wśród okoniowych killerów, prym wiodły obrotówki. W wędkowaniu nie pomagała również pogoda. O ile poranek był tylko pochmurny, wilgotny i parny to ostatnia godzina zawodów odbywała się przy regularnych opadach deszczu. Nie przeszkodziło to jednak koledze Andrzejowi Kaczmarkowi aby zdeklasować pozostałych zawodników poprzez złowienie pięknego bolenia ważącego 1550g i mierzącego 55cm.

Podsumowanie zawodów jak i rozdanie pucharów i upominków odbyło się w barze Kuźnia w Biedrusku.

W załączeniu znajdują się szczegółowe wyniki z zawodów. Podczas obliczania wyników wystąpił błąd, dlatego oficjalne wyniki prezentowane na stronie Internetowej mogą się różnić od wyników ogłoszonych na zawodach. Za pomyłkę przepraszamy. Kolegom, którzy nie zagłębiali się w arkana liczenia punktów w zawodach spinningowych wyjaśniamy, że za złowienie bolenia zawodnik otrzymuje 400pkt + 50pkt za każdy centymetr ponad wymiar, natomiast przy złowieniu okonia zawodnik otrzymuje 50pkt za rybę + 20pkt za każdy centymetr ponad jej wymiar ustalony przez organizatora.

pdfWyniki z zawodów

Regulamin zawodów

zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.