logo Koła baner koła
Puchar Komorza 2013

W dniu 5 października rozegrane zostały zawody spinningowe z łodzi "Puchar Komorza 2013". Zawody stanowiły II turę Spinningowych Mistrzostw Koła. Bazą zawodów był ośrodek wypoczynkowy "Uroczysko" w Komorzu, a łowiskiem było piękne polodowcowe jezioro "Komorze" na pojezierzu drawskim.

Jezioro Komorze leży w gminie Borne Sulinowo. Powierzchnia jeziora to 4,167km2, a w najgłębszym miejscu osiąga 36m. Jezioro ma wspaniale rozwiniętą linię brzegową, wzdłuż której można zaobserwować liczne jary, wąwozy, cyple, półwyspy i wyspy. Dno jeziora jest twarde i strome, dlatego pas roślinności wynurzonej jest bardzo wąski.

Pomimo, że jezioro słynie z dużej populacji okonia i sielawowych szczupaków, nam udało się złowić tylko 4 okonie do miary. Ryby zawiodły. Tym samym po 6 godzinnym wędkowaniu zawody wygrał kol. Jerzy Czajkowski (nieformalny gospodarz zawodów), drugie miejsce zajął kol. Dionizy Mikołajczyk a trzecie Stanisław Nowicki. Puchary i dyplomy zostały wręczone przy wspólnym posiłku i ognisku.

Niedzielny poranek w Komorzu przewidziany był na grzybobranie. Okoliczne lasy słynące z grzybów zostały przez Nas przeszukane wzdłuż i wszerz. Grzybów nie było wiele. W trawie nad jeziorem znaleźć można było maślaki a w brzozowych zagajnikach kozaki. Aby zapełnić małe wiaderko należało bardzo dużo się nachodzić. Mało opadów i zimne noce nie sprzyjały grzybobraniu.

Podsumowując wyjazd, mimo wszystko, wystawiamy dobrą ocenę i planujemy w przyszłym roku dać jeszcze jedną szansę rybom z jeziora Komorze.

Wyniki:
1. Jerzy Czajkowski - 2 okonie, najdłuższy okoń mierzył 21cm, uzyskał 300 pkt
2. Dionizy Mikołajczyk - 1 okoń o długości 22,5cm, uzyskał 210 pkr
3. Stanisław Nowicki - 1 okoń o dłougości 19,2cm, uzyskał 150 pkt
pozostali zawodnicy nie złowili miarowej ryby.

zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów zdj z zawodów
zdj z zawodów zdj z zawodów  

Regulamin zawodów

Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.