logo Koła baner koła
Spławikowe Mistrzostwa Okręgu 2012

W dniach 2-3 czerwiec 2012r. Okręg PZW w Poznaniu był organizatorem zawodów spławikowych o Mistrzostwo Okręgu. Pod szyldem Naszego Koła wystartowali koledzy Maciej Kasztelan - Spławikowy Mistrz Koła 2011 i Andrzej Trajnerowicz - Wędkarz Roku 2011. Sędzią sekretarzem na tych zawodach był Prezes Naszego Koła Aleksander Andrejczuk. W gremium sędziowskim byli równiez koledzy Bronisław Holewiński - Przewodniczący Sądu Koleżeńskiego Naszego Koła jak i Stanisław Nowicki - Członek Zarządu Koła, który podczas zawodów zdał pozytywnie część praktyczną egzaminu na sędziego dyscyplin wędkarskich.

Nasi zawodnicy podczas zawodów musieli zmierzyć sie nie tylko z czołówką poznańskich wędkarzy ale również z pogodą. Porywisty wiatr i przenikliwy chłód skutecznie uprzykrzał wędkowanie. Bardzo niski poziom rzeki, wynoszący w dniu zawodów 163cm (wg wodowskazu przy moście Św. Rocha), i huśtawka pogodowa, nie sprzyjały braniom. Ryb było mało i brała chimerycznie. O słabych braniach może świadczyć fakt, że najlepszy zawodnik podczas mistrzostw złowił łącznie w dwóch turach trochę ponad 5 kg ryb. Jak na wyniki na rzece Warcie, jest to wynik bardzo słaby. Najlepiej wypadł Kolega Maciej Kasztelan, który w I turze zajął w sektorze 3 miejsce, a w II turze wygrał swój sektor. Pozwoliło mu to na zajęcie IV miejsca indywidualnie w Mistrzostwach Okręgu, tracąc do poprzednika zaledwie 500pkt.

Stronę Koła PZW nr 42 przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu działa dzięki życzliwości Władz Koła i Informatyków UM. Stronę redaguje Przemek, pełniący obecnie funkcje Wiceprezesa Koła.
Serwis działa od 2003 roku.
Ostatnia aktualizacja strony miała miejsce: 13 lipca 2018 r.